Zahradní dekorace - moderní materiály

 

Zahradní dekorace - moderní materiály

 
Zahradní figury, sochy a květináče - víte z čeho se vyráběji?

Originální zahrada nejsou jen květiny, ale také netradiční zahradní doplňky a figury

        
    

Jak se stalo u náš již zvykem, širokou nabídku interérových dekorací a doplňků, každoročně obohacujeme i o nové netradiční dekorační doplňky a dekorace v nezvyklém provedení.

Z nepřeberného množství typů dekorací, které jsou v zahradě stále více oblíbené, nabízíme keramické sochy, květináče a terakotové nádoby na květiny, avšak novodobě zažívají boom zejména také originální figury, fontánky a sošky, které dodají naší zahradě ten správný zajímavý a netradiční ráz. Vedle stabilně zavedených figur pohádkových postav do zahrady, jako jsou figurky trpaslíků nebo zahradní vodník k jezírku, neustále nabývají na popularitě zahradní figury domácích i exotických zvířat, menší mlži a plazi do trávy - šneci, žáby, nebo hadi a také houby či jiné zahradní plodiny, které mají za úkol vzbudit v návštěvníkovi zahrady dojem přirozenosti a skutečnosti.

Každý majitel upravené a "vypiplané" zahrady rád slyší chválu na své mistrovské dílo a věta:
"Jéé, ty máš krásnou zahradu! ...A tobě tady rostou taky houby? A ty barevné sýkorky tady hnízdí ?"   bude patřit k jeho nejoblíbenějším, jelikož může s nadhledem odvětit:  "Nene, to je dekorace, to je umělé, tos nepoznal?"
Použili jsme trochu nadsázky, avšak faktem je, že díky novým technologiím lze docílit vskutku dokonalého vzhledu dekorace a to nejen do zahrady
 

Nové revoluční materiály pro zahradní dekorace

Jak je docíleno toho toho, že zahradní figury v podobě domácí husy, slepice, kozy nebo ovce vypadají stále více jako živé?

Je to díky novodobým materiálům s neuvěřitelně dobrými vlastnostmi pro toto použití. Rádi bychom vám je zde představili a tak i pomohli při výběru originální dekorace do vaší zahrádky.

Jedná se o dva tyoy materiálu, ze kterých se v dnešní době vyrábí mnoho ozdobných prvků do domácnosti i různých bytových a zahradních dekorací, zejména dárkových figurek a postaviček -  polystone a polyrezin. Oba dva materiály vznikly na počátku 90. let a hojněji se začaly využívat zhruba před 15 lety. Zde vám chceme popsat jejich vlastnosti, abyste věděli, co od těchto materiálů lze očekávat.

Dárková dekorační figurka ležící panenka, polyrezin : eDekor.cz

Zahradní figury : polystone, polyrezin?

Polystone - umělý kámen vysoce odolný proti povětrnostním vlivům

Polystone (polyston) je občas nazýván jako „umělý kámen“ či „umělá pryskyřice“. Je jakousi alternativou přírodního kamene. Tento moderní vysoce technologický a univerzální materiál se vyrábí z kvalitní živice, minerální náplně a barviv. Na rozdíl od např. porcelánu se při jeho výrobě nepoužívá pec, nemusí projít žárem, a takovým způsobem u něj lze využít větší škály barev, až 90 barevných odstínů! Tyto barevné variace lze mezi sebou jakkoli kombinovat. Cení se také pro svou barevnou stálost. Má o něco menší hmotnost než kámen, na omak působí velmi příjemně, připomíná hmatově kámen či porcelán.

Lze jej tedy ke kameni do jisté míry přirovnat, avšak na rozdíl od něj je mnohem cenově dostupnější a tvárnější – skýtá neuvěřitelné možnosti zachycení a vytvarování každičkého detailu. Je důležité zdůraznit, že na rozdíl od kamene nemá polystone porézní povrch. To znamená, že nemá, ani na něm nemohou vzniknout, žádné skryté trhlinky či praskliny, ani nenasakuje vlhkost. Nemůže absorbovat ani jiné látky, bude tedy odolný vůči chemikáliím, jako jsou hnojiva či chemický postřik.

Je to tvrdý, pevný a oděruvzdorný materiál, který si zachovává všechny své vlastnosti, i když je vystaven povětrnostním vlivům. Jeho barvu ani pevnost neohrozí ani sníh, ani děšť, ani působení slunečních UV paprsků. Barvy nevyblednou, povrch se nezačne loupat jako u jiných materiálů. Polystone je prakticky nezničitelný, jeho údržba je také velice jednoduchá – stačí ho otřít vlhkým hadrem či ho osprchovat.

Dekorace - list na stojánku - polystone  Dekorace - hodiny na stěnu - polystone

Polyrezin - umělá pryskyřice pro ztvárnění věrného detailu

Polyrezin je jednou z forem pryskyřičných materiálů. Je také velmi trvanlivý a výborně odolává klimatickým vlivům. Tento materiál je prakticky nerozbitný, proto se často využívá také k výrobě uměleckých či dekoračních předmětů.

Umožňuje vyjádřit každý detail, každou maličkost, lze s jeho pomocí vytvořit ty nejjemnější dekorace a tvary, které bychom nezískali pomocí jiných materiálů. Je možné ho snadno barvit, a proto se z něj vyrábějí nejrůznější předměty, které slouží jako dekorace domu a zahrady. Rovněž skvěle odolává vlivům počasí – neohrozí ho vlhkost ani extrémní vedra, může být bez problémů vystaven na slunci. K jeho kladům patří také neporézní povrch, nenasakuje tedy vlhkost a netvoří se v něm praskliny, a stálost barev, které se neloupou a nevyblednou.

Dekorační figurka - barokní anděl s harfou - polyrezin  Vevrky - figurky do zahrady v realistickém ztvárnění, polyrezinNádoba na květiny v antickém stylu - polyrezin

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.