Jarní trendy? Klasika, barvy i srdce

 

Jarní trendy? Klasika, barvy i srdce

Datum: 26.3.2012
obrázek
Jak se vyznat v jarních trendech? Vybírejte srdcem!

Přicházejí sluneční jarní dny a teploty se už vyšplhaly i ke dvacítce. Opouštíme opatrně vytopené interiéry a vracíme se do přírody i na zahrady, vytahujeme truhlíky, květináče, keramické, kameninové i plechové obaly, květinové zápichy. Na co se letos na jaře můžeme těšit v oblasti dekorací?

Klasikou se v posledních letech stal styl La Provence, který má svůj původ na francouzském venkově a okouzluje svou prostou formou, jednoduchostí a přírodními materiály. I letos najdete v našem sortimentu oblíbené motivy levandule a slunečnice v různých variacích.  Materiály i povrchy pracují s oblíbenou "patinou", vypadají záměrně kazové, opotřebované, popraskané - symbolizují každodennost a praktičnost.

Robustní, ale barevně decentní venkovskou klasiku v kombinaci béžové, hnědé a levandulově fialové doplňuje letos svěží jarní styl hýřící pestrými pastelovými barvami. Materiálem, který se pojí s tímto trendem, je zejména plech. Optimistické barvy jako žlutá, hráškově zelená, nebesky modrá a fialová ožívají bílými puntíky a proužky a jinak běžné nádoby typu květináče, kyblíku a konvičky v takovém provedení a propojení začnou dodávat veselou jarní náladu.

Hitem letošního jara je tvar srdce. Najdete ho v stříbrné patině mezi dekoracemi La Provence, v sněhobílé čistotě i v holčičích odstínech barev jako je červená nebo růžová. Srdce může zdobit interiér i exteriér "jen tak" , ale i funkčně - jako třeba naše plechová srdce s otvíracími dvířky a svíčkou. Mihotání plamínků v otvorech plechového srdce samozřejmě již není zádumčivé jako v zimě, protože v zemité vůni jara je oheň zdrojem energie.

Jak se v tom všem vyznat a co vybrat? Rada je jednoduchá: na jaře více než kdy jindy vybírejte očima a srdcem.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.